Rajd Wielkiej Brytanii

W 2012 roku udało mi się wybrać na Rajd Wielkiej Brytanii, a dokładniej Rajd Walii. To kolejny ważny punkt na rajdowej mapie świata. Można by go nazwać rajdem przez owcze pastwiska, bo to najbardziej charakterystyczny element krajobrazu Walii. Zachwycałem się przepięknymi krajobrazami gór, a może pagórków (trochę nie wiadomo jak to nazwać, coś jak nasze Bieszczady) i trzeba było ciągle uważać na owce :-). Uważać trzeba było szczególnie dlatego, że jeździ się tam po lewej stronie, co jest nie lada wyzwaniem dla europejczyka :-).
Rally Wales jest bardzo ciekawy z punktu widzenia kibica rajdowego. Po pierwsze dlatego, że ukształtowanie terenu umożliwia obserwowanie przejazdu zawodników w wielu miejscach. Samochód najpierw przejeżdża gdzieś po drugiej stronie doliny, potem koło Ciebie, by na koniec pokazać się jeszcze na chwilę na sąsiednim wzgórzu. Po drugie mnóstwo tam wąskich i krętych dróg o mieszanej nawierzchni, szuter, asfalt, błoto, wszystko czego zapragniesz. Polecam równie bardzo jak Finlandię.

  • Share post

Dodaj komentarz